УКРАЇНСЬКА
ENGLISH  
   
       
 

ЛІКУВАННЯ

Ожиріння - хронічне багатофакторне, гетерогенне захворювання, що характеризується надмірним нагромадженням жирової тканини в організмі (у чоловіків не менше 20%, у жінок - 25% від маси тіла, індекс маси тіла (ІМТ) більше 25-30 кг/м2). В даний час кожен четвертий житель планети вже має надлишкову масу тіла або страждає від ожиріння. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала ожиріння епідемією XXI століття. За прогнозами епідеміологів передбачається, що до 2025 року від ожиріння вже будуть страждати 40% чоловіків і 50% жінок. Надлишкову масу тіла (ІМТ> 25 кг/м2) в індустріально розвинених країнах, окрім Японії та Китаю, мають близько половини населення. Соціальна значущість проблеми ожиріння визначається загрозою інвалідизації пацієнтів молодого віку і зменшенням загальної тривалості життя в зв'язку з частим розвитком тяжких супутніх захворювань. До них можна віднести: цукровий діабет 2-го типу, артеріальну гіпертензію, дисліпідемія, атеросклероз і пов'язані з ним захворювання, синдром нічного апное, гіперурикемію, подагру, репродуктивну дисфункцію, жовчнокам'яну хворобу, остеоартрити, деякі онкологічні захворювання (у жінок - рак ендометрію, шийки матки, яєчників, молочних залоз, у чоловіків - рак передміхурової залози; рак прямої кишки в осіб обох статей), варикозне розширення вен нижніх кінцівок, геморой.
   Діагноз ожиріння виставляється при індексі маси тіла (маса тіла (кг) / зріст (м ²)) більше 30. Ідеальне значення індексу маси тіла 18,5-24,9. Індекс маси тіла від 25 до 29,9 позначається як надлишкова маса тіла. Виділяють такі форми ожиріння: первинне (аліментарне), пов'язане з тим, що людина з їжею отримує більшу кількість калорій, ніж він в змозі витратити; вторинне (генетичні дефекти, захворювання ЦНС, ендокринні захворювання, ожиріння, пов'язане з прийомом ряду лікарських препаратів).
   Основною метою лікування є не тільки зниження маси тіла, але і попередження розвитку захворювань, пов'язаних з ожирінням. Показано, що при зниженні маси тіла на 5-10% від початкової, частота розвитку цукрового діабету знижується на 50%, серцево-судинних захворювань на 9% (при цьому на 20% знижується артеріальний тиск). Важливим фактором, що впливає на ефективність лікування, є готовність хворого до лікування.
   Основною метою програми «Зниження ваги», розрахованої на 14 днів, є навчити пацієнта правильно і індивідуально підібрати раціон і ступінь фізичних навантажень, які допоможуть досягти потрібного результату. Пацієнт повинен розуміти, що при поверненні до неправильного, колишнього способу життя, гарантувати утримання ваги або його подальше зниження неможливо. Ця програма показана пацієнтам з первинним ожирінням.
Протягом 14 днів з групою не більше 5 осіб працює лікар з 8.30 до 16.00. Він супроводжує групу при проведенні процедур, в спортзалі, басейні та на теренкур. Кожному пацієнту проводиться повне обстеження (ЕКГ, лабораторні аналізи, комплексне УЗД, сігмоскопіі, гастроскопія, консультації лікарів, визначення індексу маси тіла основного обміну речовин) з метою виявлення протипоказань. У перший же день кожному пацієнту проводять підбір харчування на весь період з урахуванням ІМТ. Для досягнення максимального результату використовуються такі процедури: масаж, водні (гідромасаж, душ Шарко), проктологічні (гідроколонотерапія, клізми), гіпербарична оксигенація, озонотерапія, голкорефлексотерапія, гірудотерапія, мануальна терапія живота, фітосауна. Кожен день проводиться зважування пацієнта і побудова графіка динаміки лікування. Для пацієнта, який досяг самого кращого результату, «Сонячна Долина» гарантує 15% знижку на повторний курс зниження ваги, яка не має терміну дії.
   Кому спочатку слід утриматися від програми «Зниження ваги»?
Всі захворювання в гострій стадії, гострі інфекційні захворювання в стадії загострення та ускладнені гострими гнійними процесами, венеричні захворювання в гострій або заразній формі, психічні захворювання, всі форми наркоманії і хронічний алкоголізм, всі хвороби крові, в гострій стадії та у стадії загострення, злоякісні новоутворення , часто повторювані і рясні кровотечі різного походження, вагітність у всі терміни, всі форми туберкульозу активної стадії, важкі хвороби серця і судин, цироз печінки, грижі різної локалізації, порушення роботи нирок, дивертикулез декомпенсований, гіпертензія в тяжкій формі, порушення цілісності кишкової стінки, гострий коліт, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, спайки на внутрішніх органах, відновлювальний період після хірургічних втручань на внутрішніх органах, наявність залишкових порожнин (каверни, абсцеси і повітряні кісти) в легенях, жовчокам'яна хвороба.

Новини та акції нашого пансіонату

Новини та акції нашого лікувального центру

Новини та акції нашого SPA центру


 
     
  © Пансіонат «Сонячна долина»   Реалізація: ALDESIGN  |  AHS